CENA DOPRAVY
JE STANOVENA DLE
obchodních
podmínek

Informace

Články

Investice do kvalitního komína a krbové vložky se brzy vrátí

Datum vydání: 19.03.2014 | autor: Jana Černá

Krb či krbová kamna s krbovou vložkou i bez ní jsou nejen módou, ale poskytnou příjemnou domácí atmosféru a pomohou s vytápěním interiérů. Vždy je ale třeba také účinně odvádět spaliny. Vhodným řešením odvádění spalin pro rodinné domy, chaty a chalupy jsou odolné nerezové komíny, které se jednoduše instalují baz náročných stavebních úprav, jsou bezpečné a mají dlouhou životnost.

Komponenty nerezových komínů
Komponenty nerezových komínů

Nerezové komíny

Komín je důležité technické zařízení, které významně ovlivňuje bezpečnost, ekonomiku a účinnost vytápění. Je-li komín postavený z kvalitního a odolného materiálu, investice se vám brzy vrátí. Pokud jste dosud topili plynem, ověřte si, zda je váš komín připravený na odvádění spalin z tuhých paliv. Právě při topení tuhými palivy je nutné věnovat pozornost kvalitě komína a komínových prvků.

Přísné nároky splňují nerezové komíny vyrobené z teplotně odolné nerezové oceli vhodné k napojení jakýchkoli kamen či krbu. Poskytují skvělou tepelnou izolaci, přičemž jejich průduch teplo kumuluje na velmi nízké úrovni. Celý kouřovod se tak rychle ohřeje a v komínové vložce zůstane usazené jen minimum zplodin.

Nerezové komíny jsou lehké a lze je použít téměř všude. Jsou ideálním řešením také pro rekonstrukce starších komínových systémů. Mohou být ukotvené na fasádu nebo vestavěné do objektu. Vyznačují se kvalitou, bezpečností a moderním vzhledem. Pro své vlastnosti jsou ideální i pro nízkoenergetické a pasivní domy. Mohou sloužit jak pro odvod spalin z krbů a kamen na tuhá paliva, tak ze spotřebičů, kde se topí palivy plynnými či kapalnými.
Komín si můžete nechat postavit na klíč. V rámci instalace komína firma podle dokumentace komín postaví, provede jeho závěrečnou revizi a zajistí i následnou kontrolu komína, sanace, opravy, autorizované měření a posudky spalinových cest.
Obestavba krbové vložky Unico Nemo
Obestavba krbové vložky Unico Nemo

Krbové vložky Unico

Díky vhodně navržené konstrukci uzavřené spalovací komory je dosaženo vynikajících energetických parametrů (vyššího výkonu, účinnosti), čistoty zplodin a zachování čirého skla. Krbové vložky Unico mohou mít několik variant vzhledu. Těleso krbových vložek Unico je vyrobené z vysoce kvalitní oceli, která zaručuje odolnost a těsnost konstrukce. Celá pec je lemována šamotovým panelem umožňujícím dosažení vysokého výkonu při relativně malých rozměrech. Přesnost a estetika laserem řezané oceli dávají krbu atraktivní vzhled, který je vhodný do moderního i rustikálního interiéru. Pro své bezproblémové používání a spolehlivost jsou krbové vložky Unico ideální pro zákazníky, kteří ocení jejich použitelnost, funkčnost a vynikající tepelný výkon.
Krbová vložka Unico Dragon
Krbová vložka Unico Dragon
Krbová vložka Unico Nemo
Krbová vložka Unico Nemo

Bezroštové krbové vložky Unico Dragon (teplovzdušné) a Unico Nemo (teplovodní)

Bezroštové krbové vložky Unico Dragon

Všechny krbové vložky Dragon mohou být opatřeny speciálními akumulačními nástavci zvyšujícími efektivnost krbu. Pro zvýšení účinnosti vložky a zlepšení jejích ekologických parametrů je vzduch pro terciální spalování vpouštěn do spalovací komory kanálky umístěnými v zadních rozích krbové vložky. Aby byl zajištěn jednodušší servis, je přístup do mechanických částí rozdělovače vzduchu umístěn zevnitř vložky. Montáž externího přívodu vzduchu může být z levé, pravé, či zadní strany.

Bezroštové krbové vložky Unico Nemo

Bezroštové krbové vložky Nemo mají speciálně navrženou 100% uzavřenou spalovací komoru, díky které dochází ke zvýšení výkonu a účinnosti a dochází k minimálnímu znečištění skla. U krbových vložek Nemo s rovným sklem si můžete zvolit vzhled zazdívacích rámečků, barvu i vzhled klik, jedno sklo a nebo dvojité sklo, sklo bez potisku nebo s potiskem, obložení vnitřních stěn spalovací komory šamotem nebo systémem REFABOX, což je speciální bezšamotový vysokojakostní materiál. REFABOX je odolný vůči mechanickému opotřebení, několikanásobně více ohnivzdorný, odolný proti působení spalin a má o více než 40% větší akumulaci tepla. Jeho součástí je keramický deflektor odolný vůči spalinám zvyšujícím teplotu ve spalinové komoře, který napomáhá spalování (méně se špiní sklo). Pro zvýšení účinnosti vložky a zlepšení ekologických parametrů je vzduch pro terciální spalování vpouštěn do spalovací komory kanálky umístěnými v zadních rozích vložky. Pro zajištění jednoduššího servisu je přístup do mechanických částí rozdělovače vzduchu zevnitř vložky. Montáž externího přívodu vzduchu je možné provést z levé, pravé a nebo zadní strany.

Stavba, revize, sanace, oprava, vložkování, frézování komínů, kominictví Třinec, Frýdek-Místek

Společnost MBTerm-krby s.r.o. s dlouholetou tradicí a působností v Moravskoslezském kraji Vám jako profesionál v oblasti kominických služeb exkluzivně nabízí kompletní servis při individuálním řešení Vašich komínů. Mezi hlavní činnosti firmy MBTerm-krby s.r.o. v kominickém oboru patří

- stavba komínů dle požadavků zákazníka
- sanace a opravy komínů
- vložkování komínů
- frézování komínů
- revize spalinových cest (Revizní technik spalinových cest: Marian Blažko ev.č.0007/36-024-H/2013)
- autorizované měření spalinových cest a spotřebičů(Analyzátor spalin A 400 PRO NOx)
- poradenská činnost
- vystavování odborných posudků

Přidejte se i vy ke spokojeným zákazníkům společnosti MBTerm-krby s.r.o. a najděte to nejoptimálnější řešení právě pro Vás.

 

Stavba, kompletní realizace, zhotovení kamen a krbů na klíč, Třinec, Ostrava, Frýdek-Místek

Stavba, kompletní realizace, zhotovení kamen a krbů na klíč, Třinec, Ostrava, Frýdek-MístekStavba, kompletní realizace, zhotovení kamen a krbů na klíč, Třinec, Ostrava, Frýdek-MístekStavba, kompletní realizace, zhotovení kamen a krbů na klíč, Třinec, Ostrava, Frýdek-Místek

Zatoužili jste po pořízení krbu, který by byl ve Vašem domově nejen estetickou dominantou, ale který by do Vašeho domova přinesl příjemnou a relaxační atmosféru a zahřál Vaše tělo i srdce? 
Není nic jednoduššího, než se obrátit na firmu MBTerm-krby s.r.o., která je výhradním importérem mnoha značek krbů a krbového příslušenství. Dle individuálního přání klienta zrealizuje každou jeho představu, od moderních krbů po tradiční kachlová kamna. 
V rámci exkluzivní nabídky firmy MBTerm-krby s.r.o. na realizaci krbů na klíč Vám budou s precizností profesionálů poskytnuty tyto služby:

- návrh a realizace krbů a kamen
- vypracování cenové nabídky
- sestavení dle přání zákazníka
- stavba a revize komínů
- připojení spotřebičů (kotlů apod.)

S krby od MBTerm-krby s.r.o. bude Váš domov tím nejpříjemnějším a nejútulnějším místem pro každého.

 

Nerezové komíny SPIROFLEX - kompletní stavba komínů včetně revize

05.09.2013

U každé stavby je potřeba vyřešit otázku odvodu emisí. Ideálním řešením pro rodinné domy, chaty a další objekty jsou nerezové komíny, které vynikají vysokou kvalitou. Jejich výhodou je jednoduchá instalace, bezpečnost a dlouhá životnost. Kompletní realizací staveb nerezových komínových systémů SPIROFLEX se zabývá firma MBTerm-krby s.r.o.

Nerezové komíny poskytují vynikající tepelnou izolaci, přitom jejich průduch kumuluje teplo na velmi nízké úrovni. Celý kouřovod se tak rychle ohřívá a v komínových vložkách zůstane jen minimum usazených plodin. Nerezové komíny se snadno instalují, je možné je ukotvit na fasádu či vestavět do objektu. Jsou také dobrou volbou pro rekonstrukce starších komínových systémů. Nerezové komíny jsou kvalitní, bezpečné a vynikají moderním vzhledem. Pro své vlastnosti jsou ideální i pro pasivní a nízkoenergetické domy. Nemusí však sloužit jen pro odvod kouře z kamen, kotle či krbu, kde se topí dřevem či uhlím, ale nerezový komín může být realizován rovněž pro kapalná a plynná paliva.

komíny MBTerm

Společnost MBTerm-krby s.r.o. je výhradním dovozcem nerezových komínových systémů SPIROFLEX. Jde o jednoplášťové komínové vložky a izolované systémové komíny pro vnitřní i venkovní použití. Tyto nerezové kouřovody jsou vhodné pro všechny druhy spotřebičů. Firma MBTerm-krby s.r.o. zajistí kompletní realizaci nerezových komínových systémů dle norem. Samozřejmostí je pečlivá dokumentace návrhu, samotná realizace projektu stavby komína a kvalitní závěrečná revize.

Komín izolovaný KK 0,6

Systémové komíny SPIROFLEX s označením KK 0,6 mají všechny své části vyrobeny z vysoce jakostního nerezového plechu o tloušťce 0,6 mm a 0,8 mm v závislosti na průměru. Opláštění je rovněž z lesklého nerezového plechu s tloušťkou 0,5 mm. Vysoká pevnost a životnost je podélným spojům dána strojovým svařováním v ochranné atmosféře. Izolace je 40 nebo 50 mm silná. Tyto komíny jsou vhodné pro umístění na fasádě i v interiéru.

Systémové komíny KK 0,6 jsou určeny k odvádění kouřových plynů od spotřebičů na tato paliva:
- topný olej
- zemní plyn
- svítiplyn
- propan butan
- dřevo

Tento systém je nenáročný z hlediska prostoru na montáž, vyznačuje se nízkou hmotností a malými manipulačními prostory. Je vysoce variabilní a jeho instalace je rychlá a cenově příznivá. K systému patří celá řada kotvících prvků, aby byla montáž opravdu rychlá a pohodlná. Izolované komíny KK 0,6 jsou po montáži okamžitě schopny provozu. Povrch komínu je možné na přání opatřit nástřikem práškové barvy, zákazník si může vybrat jakýkoliv odstín z palety RAL.

komíny MBTerm

Komín izolovaný KK 1,0

Pro umístění na fasádu i do interiéru je vhodný také komín izolovaný KK 1,0. Veškeré části izolovaných komínů, které nesou označení KK 1,0, jsou vyrobeny z jakostního nerezového plechu silného 1,0 mm. Také opláštění je vyrobeno z nerezového plechu 0,5 mm silného.  I zde jsou podélné spoje svařovány strojově v ochranné atmosféře, což jim zajišťuje vysokou pevnost a dlouhou životnost. Tloušťka izolace je buďto 40 nebo 50 mm. Na jednotlivých 100 mm dlouhých částech se nachází hrdlové spoje, které zajišťují komínu těsnost a vynikající pevnost i při vysokých teplotách.

Systémové komíny KK 1,0 jsou určeny k odvádění kouřových plynů ze všech druhů paliv:
- topný olej
- zemní plyn
- svítiplyn
- propan butan
- dřevo 
- uhlí
- koks

K výhodám tohoto komínového systému SPIROFLEX s označením KK 1,0 patří nenáročná montáž, nízká hmotnost, snadná manipulace, vysoká variabilita a také fakt, že nejsou zapotřebí velké prostory pro montáž a manipulaci. V neposlední řadě potěší také rychlá a cenově příznivá instalace. Dodané kotvící prvky montáž ještě více usnadní a urychlí. Okamžitě po montáži je komín schopen provozu. Zákazník si může zvolit jakýkoliv nástřik práškovou barvou v odstínu palety RAL. Tento typ komínu je vhodný pro svislý kouřovod, např. v bungalovu, komín stavěný přímo nad krbovou vložkou nebo kamny. Není nutné jej vybavovat čisticím dílem a tzv. T-kusem, což se odráží na velmi nízké ceně

Kompletní stavba krbů od výběru vložky až po montáž a obestavbu

 

20.08.2013

Není nic příjemnějšího, než si po náročném dni odpočinout u hořícího krbu. Že ho ještě nemáte? Obraťte se na firmu MBTerm-krby s.r.o., která se postará o kompletní realizaci vašeho krbu, od výběru krbové vložky až po samotnou montáž krbu. Firma nabízí kvalitní krbové vložky Unico, které jsou novinkou na českém trhu.

Krb v dnešní době může sloužit pouze jako estetický doplněk interiéru, ale zároveň může být také velice funkční součástí ekonomického vytápění celého domu. Při výběru krbu si tedy vždy nejdříve odpovězte, k čemu chcete, aby sloužil. Pokud má být jen doplňkem interiéru, není třeba pořizovat krbovou vložkuvyšší kvality. Jestliže jej však chcete plně využívat k vytápění, vyberte si kvalitní krbovou vložku a krbovou obestavbu, díky kterým budete mít na mnoho let zaručeno bezproblémové vytápění. Obezděné krbové vložky jsou zajímavou kombinací krbových kamen a klasických otevřených krbů a je možné je bez problémů využívat pro běžné vytápění domácnosti - mají vysokou účinnost a mohou zůstat bez dozoru.

 

V nabídce firmy MBTerm-krby s.r.o. najdete kvalitní krbové vložky různých tvarů a velikostí od renomovaných výrobců a tak si vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Unico – do moderního i rustikálního interiéru

Krbové vložky Unico, které firma MBTerm-krby s.r.o. nabízí, vynikají moderním designem, vysokou účinností a spolehlivostí. Krbové vložky Unico, které jsou kompletními výrobky polské produkce, jsou na českém trhu novinkou. Vyrábějí se na základě patentované technologie společnosti Unirol s. r. o. Vzhledem k tomu, že se těleso krbových vložek Unico vyrábí z vysoce kvalitní oceli, je zaručena odolnost a těsnost konstrukce. Celá pec je lemována z šamotového panelu s tloušťkou 30 mm, díky kterému je dosaženo vysokého výkonu i při relativně malých rozměrech. Moderní vzhled pak krbu dodává laserem řezaná ocel, je kladen důraz na přesnost a estetiku. Jelikož mají krbové vložky Unico jednoduchý tvar, dají se skvěle kombinovat s moderním i rustikálně laděným interiérem.

 

Základní řadu horkovzdušných krbových vložek Unico představují modely Hermes a Dragon s výkonem od 8 do 16 kw. Krbové vložky s teplovodním pláštěm pak tvoří modely Neptun a Nemo s výkonem od 8 do 24 kw. Krbové vložky se hodí pro pasivní domy, domy s rekuperací, klimatizací, s digestoří s odsáváním ven, ale také do restaurací, hotelů a mnoha dalších objektů.

Unikátní uzavřený systém

Teplovzdušné bezroštové krbové vložky Unico Dragon a teplovodní Unico Nemo jsou novou kolekcí vložek Unico. Mají jedinečnou konstrukci 100% uzavřené spalovací komory (spotřebič typu „C“), v níž se spojují vynikající energetické parametry účinku, jako je výkon, účinnost a čistota zplodin. Samozřejmostí je pak také dokonale čisté sklo. Primární i sekundární vzduch, který je potřebný pro správné spalování, přichází zvenčí otvorem o průměru 125 mm. Prostřednictvím inovativních systémů je primární vzduch rozváděn do spodní části vložky a širokými kanály kolektoru také do horní části skla. Vzhledem k tomu, že je vzduch dostatečně zahřátý, je zajištěna čistota skla. Dalšími kanály je pak do kolektoru umístěného v horní části zadní stěny přiváděn sekundární vzduch, čímž dochází k účinnému systému dopalování plynů.

 

Roštové teplovzdušné krbové vložky Unico Hermes a teplovodní Unico Neptun jsou vybaveny praktickým popelníkem, díky kterému je čištění vložky velmi snadné a není nutné přitom zcela uhasínat oheň. U produktové řady „modern“ se nádoba na popel nachází pod roštem. Krbové vložky této řady jsou vybaveny speciálním nástrojem, aby bylo možné rošt snadno odstranit. Spalovací vzduch přichází pod rošt mimo prostor přes trubku s průměrem 100 mm, která má možnost regulace množství dodávaného kyslíku. Čisté a rovnoměrné spalování, stejně tak jako minimální potřeba údržby skla je zajištěna stálým přísunem sekundárního vzduchu nad krbovým sklem.

Krbové vložky UNICO Hermes 2, Hermes 8, Hermes 12, Dragon 2 a Dragon 8 je možné napojit do akumulační a sálavé obestavby neboli hypokaustu. Jde o uzavřený teplovzdušný otopný systém, v němž se spojuje jednoduchost a spolehlivost s možností regulace a vysokou účinností. Hypokaust je vhodný také z hlediska zdraví, čistoty a bezprašnosti, sálavé teplo krbových kamen vytváří příjemné a zdravé klima, kdy je zamezeno víření prachu, bakterií a virů. Účelem akumulační a sálavé obestavby je akumulovat teplo a následně jej dlouhodobě vyzařovat do okolí a to i po vyhasnutí paliva v ohništi. Hypokaust tak výrazně snižuje spotřebu paliva.

kompletní stavba krbu

Firma MBTerm-krby s.r.o. se zabývá kompletní stavbou krbů. Zajišťuje veškerý servis od návrhu až po montáž krbové vložky a příslušenství.

Postup realizace je následující:

Specializovaný pracovník firmy MBTerm-krby s.r.o. u vás nejdříve vyměří místo, kde chcete, aby krb stál. Podle toho, jak je plánováno krb využívat, si poté připraví potřebné otvory pro rozvod vzduchu a případně spolupracuje s instalatéry i na připojení vodovodních trubek. Zeď se za krbovou vložkou zaizoluje tepelně izolačními deskami., umístí se stojan krbu a usadí se krbová vložka. Ta se poté napojí na komín, připojí se vodovodní instalace i rozvod teplého vzduchu. Následuje už jen obestavba krbu tepelně izolačními deskami, jejichž spoje a vrty musí být zalepeny žáruvzdorným tepelně-izolačním lepidlem. Otvory, kudy proniká vzduch do místnosti, se vyplní estetickými mřížkami. Poté se dodělá povrchová úprava, která zahrnuje malování, olepení, nasazení říms či portálových rámů.

Další článek MBTerm-krby
Krbové vložky a kamna MBTerm-krby s.r.o.

Krbové vložky a krbová kamna druhy a výběr - nákup online

06.2012 | Bydlení a zahrada |

Krbové vložky a krbová kamna druhy a výběr - nákup online

Při uplakaném počasí nebo při dlouhých zimních večerech není nic příjemnějšího než si posedět v teple u krbu, či krbových kamen a vychutnávat si pohled do plápolajícího ohně.Pro ty, kteří se rozhodli po krásný zážitek z ohně a tepla ve svém bytě, nebo u nich z různých důvodů není možná stavba krbu, jsou krbová kamna ideální alternativou. V současné době plní funkci také ekonomického vytápění.

Krbové vložky a krbová kamna - nákup online

Prodejem krbových vložek a kamen online se zabývá firma MBTerm-krby s.r.o.

Firma se zabývá velkoobchodní činností, dodávkami zboží do obchodů a firem a maloobchodním internetovým podejem pro celé ČR. Firma MBTerm-krby s.r.o. je přímý dovozce krbových vložek a komínových systémů ze zahraničí. Nabízí i prodej doplňkového sortimentu, jako jsou např. krbové vysavače, koše na dřevo, krbové nářadí, paravany, rošty a ostatní příslušenství. Informace o všech produktech vám poskytnou

na telefonním čísle 774 360 045

nebo e-mailu: mbterm@email.cz.

www.mbterm-krby.cz - Krbové vložky a krbová kamna druhy a výběr - nákup online

Krbové vložky a krbová kamna

Výhody nákupu přes internet

Hlavní výhodou nákupu přes internet je, že můžeme vybírat v klidu z pohodlí domova. Nemusíme běhat z jednoho obchodu do druhého, abychom si porovnali ceny a parametry zboží, nemusíme si na nákup brát dovolenou a v tom horším případě nemusíme stát fronty a nakonec se dozvědět, že žádané zboží není na skladě. Další výhodou je i cena, která bývá na internetových stránkách nižší.

Výběr krbové vložky

Výhodou krbových vložek je jejich vyšší účinnost a také to, že mohou zůstat bez dozoru. Předvýběrem krbové vložky je důležité mít jasnou představu, k jakému účelu bude krb sloužit. Jestli bude sloužit jako doplněk bytového interiéru, nebo bude využit hlavně pro vytápění. V prvním případě je zbytečné si pořizovat krbovou vložku vyšší kvality a řešit nejvyšší účinnost, těsnost topeniště apod.

Krbové vložky

V druhém případě zvolíme kvalitní krbovou vložku a krbovou obestavbu, které nám zaručí bezproblémové topení po mnoho let. Postup při realizaci krbu: vymezit a vyměřit si místo, kde bude krb instalován, podle využití krbu připravit otvory pro rozvod vzduchu a připojení např. vodovodních trubek po ohřev vody, dále se zaizoluje zeď za krbovou vložkou, umístí se stojan krbu, poté se usadí krbová vložka, která se napojí na komín, připojí se vodoinstalace a rozvod teplého vzduchu. Následuje obestavba krbu.

Krbová kamna

Pokud nechcete být závislí na stále zvyšujících se cenách plynu a elektřiny, jsou právě pro vás krbová kamna výhodným zdrojem tepla. Používají se různé druhy paliv jako např. dřevo, uhelné, nebo dřevěné brikety a další. S krbovými kamny můžete vytopit i několik místností najednou. Můžete si vybrat např. kamna kachlová, litinová nebo kamna s teplovodním výměníkem.

Topení v krbech a v krbových kamnech předává do interiéru sálavé teplo. Je to tradiční způsob topení u nás. Hlavním důvodem je tepelný komfort, nezávadnost, ekologický a ekonomický provoz.

Krbová kamna

 

 

 

Biokrby - výběr

Biokrby - výběr
04.03.2011 www.topprodukt.cz
Plápolající oheň v krbu navozoval vždy dojem pohody, klidu, tepla a útulnosti. Ne každý si však klasický krb může dovolit. Často to nedovoluje nosnost stropů a také chybějící komín. Dnes však můžeme klasický krb nahradit bio krbem.

Co je bio krb?

Bio krb je ekologický krb, který nezatěžuje životní prostředí a nezvětšuje vaši ekologickou stopu. Tak zní správná definice. Ta toho však moc neříká, snad jen to, že jde opravdu o ekologické topidlo.

Bio krby, ekologické krbové vložky nebo také krby bez komínů, které spalují speciální biolíh a které hoří krásným přirozeně vypadajícím žlutým ohněm, jsou novodobou náhražkou klasických krbů. Tyto krby lze instalovat i do malých prostor, již zásluhou jejich provedení. Vyrábějí se v mnoha typech a tak jsou vhodným moderním doplňkem nejen do domů, ale i do panelových bytů, kanceláří, restaurací, hotelů, prodejních prostor nebo jiných reprezentativních místností.

skleněný biokrb

Bio krby - online obchod

Bio krby jsou nabízeny spíše na internetu v on-line obchodech než v kamenných prodejnách. Je to zřejmě tím, že jde opravdu o novinku a v on-line prodejnách lze krásně předvést různé varianty bio krbů, možnosti jejich umístění a také zde většinou najdeme důkladný popis funkce a provozu bio krbů. Stránky prodejen mívají většinou fotogalerii, kde si lze prohlédnout fotografie již umístěných krbů, novinky a také postup jak bio krb nainstalovat do místnosti. Často jsou zde i rady, které vám usnadní nejen rozhodnutí o koupi bio krbu, ale pomohou vám později s jeho provozem. Bio krbynemusí mít nutně jen moderní design, ale mohou mít i například rustikální tvar.

MBTerm-krby s.r.o.

Máte zájem o biokrby či krby té nejvyšší kvality? Obraťte se na firmu MBTerm. Firma se zabývá velkoobchodní činností, dodávkami zboží do firem a obchodů a maloobchodním internetovým prodejem po celé republice. Kromě toho jsou přímými dovozci krbových vložek a komínových systémů ze zahraničí a největším importérem a distributorem krbových vložek Kratki v ČR za rok 2009 a 2010. Co se týče doplňků, jsou také distributorem biolihů do krbů,dovozci nerezových komínových systémů a ke všemu jsou držiteli certifikátu QMS ISO 9001. Z jejich široké nabídky si určitě vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Firma je také: výhradní importér luxusních krbů KFDesign v ČR a výhradní importér amerických kamenVermont Castings v ČR.

logo

Chcete-li se na firmu MBTERM obrátit, navštivte jejich www stránky www.mbterm-krby.cz nebo klikněte přímo zde.

Navštívit přímo firmu MBTERM můžete na adrese Konská 153Třinec nebo kontaktujte pana Blažka a to na tel. č. 774 360 045 či 558 360 044 popř. emailově na mbterm@email.cz

Kamna a krby VERMONT CASTINGS

Kamna a krby této americké firmy jsou to nejkvalitnější co můžete na trhu nalézt. Mají buďnekatalytický nebo katalytický systém spalování, kdy každý z nich má svoje klady, které oceníte při každodenním užívání. Než si kamna či krb této firmy objednáte, kontaktujte autorizovaného prodejce a nechte si kamna předvést. Navíc Vám určitě ochotně a rádi pomůžou s výběrem a poskytnou odborné informace a rady, který krb bude ideální právě pro Vás.

Tyto kamna mají vysokou výhřevnost a dokonalý systém dopalování, tudíž využívají veškerou možnou energii k výrobě většího množství tepla bez zvýšení spotřeby. Dřevo do kamen navíc přidáváte ze shora, tudíž můžete zapomenout na jiskry a vypadávající popel, což je nejkomfortnější systém přikládání. Kromě tohoto můžete také zapomenout na lopatku na popel, jelikož vestavěný rošt a popelník u většiny modelů minimalizuje vznik nečistot spojených s odstraňováním popela.

Krby KFDesign

Krby od firmy KFDesign jsou pro změnu to nejstylovější co můžete svému interiéru nabídnout, avšak stále za podmínek vysoké kvality. Surový beton, kámen, dřevo, keramika, sádra, sklo a ocel, to jsou materiály, v jejichž společnosti a téměř asketické úpravě vypadá oheň nejlépe a přesto jsou stále funkční abezpečné. Navíc na krby od této značky nepotřebujete byt či dům obrovských rozměrů, mají řešení i pro menší interiéry, avšak kdy krb svou originalitou stále vyniká. Ve větších prostorách pak můžete využítoriginální krby, které firma nabízí, jako například prosklený krb, kde je možno oheň sledovat z obou stran, což vytváří efekt "ohnivé stěny", přidává ohni na hloubce a připraví Vám nezapomenutelný zážitek.

Z jakého materiálu se bio krby vyrábějí?

Většinou jde o vysoce kvalitní materiál jako je tvrzené sklo, kámen, ocel a některé druhy dřeva.Všechny tyto materiály se mezi sebou kombinují, ať již v moderním designu nebo v klasickém provedení. Žádný z bio krbů nepotřebuje komín, lze ho tedy umístit kamkoliv. Dokonce mohou tyto krby být umístěny jak v interiéru, tak v exteriéru.

Kolik tepla vydává bio krb?

Bio krbem místnost nelze plně vytopit. Jde zejména o dekorativní a estetický prvek místnosti, který pokud v něm hoří, navozuje velmi příjemný uklidňující, hřejivý pocit. Vzhledem k tomu, že za jednu hodinu hoření vytvoří cca 7,1 kWh tepla, můžeme ho považovat pouze za doplněk ke stávajícímu topení.

Jak bio krb funguje?

V bio krbu se k hoření používá bio líh, který se vyrábí pouze z přírodních rostlinných materiálů jako je kukuřice, melasa nebo třeba brambory. Jde o čistě přírodní produkt, který je speciálně vyráběn pro krby, je opakovatelně čištěn a filtrován a je nepoužitelný pro jiné spotřební použití. Bio líh hoří v boxech, které jsou uvnitř krbového tělesa. Poněvadž nekouří ani nevytváří zplodiny, nepotřebuje krb žádný komín. Jedinou údržbou je umytí boxů, které vyhořely pod tekoucí vodou. Pak se znovu naplní a mohou se opět zapálit. Pokud si vybereme větší typ bio krbu, je vhodnější zvolit typ krbu s hořákem s plynulým otevíráním, kde lze regulovat hoření. Je to vhodné i přesto, že bio krb vydává jen minimální teplo.

Spotřeba bio lihu v ekologickém krbu se pohybuje okolo 1 litru na cca 2 - 3 hodiny, záleží ovšem na výkonu krbu.

Je spalování bio lihu škodlivé?

Hoření bio lihu není vůbec škodlivé. Není se tedy třeba obávat o zdraví lidí ani zvířecích miláčků pobývajících v místnosti. Při hoření nevznikají totiž žádné nebezpečné výpary ani látky, ale pouze se uvolňuje vodní pára a oxid uhličitý. Obě tyto látky vydechuje i člověk. Přesto se doporučuje časté větrání, stejně jako při vaření v kuchyni. V místnosti, kde je bio krb umístěn se doporučuje také pěstování živých květin, které dokáží čistit vzduch.

Přednosti bio krbů

Přednosti bio krbů jsou:

 • Při instalaci nejsou zapotřebí stavební úpravy
 • Provoz s minimální obsluhou
 • Čistota při hoření, žádný prach a popel
 • V jarním a podzimním období lze velmi dobře zavlažit místnost

Zápory bio krbů

Zápory bio krbů jsou:

 • Nízký tepelný výkon
 • Nemožnost použít bio krb jako jediného zdroje tepla, vždy je nutná kombinace s jinými tepelnými zdroji
 • Speciální palivo pro provoz
 • Vyšší pořizovací cena

Klasický krb nebo bio krb

Klasický krb lze využít i jako jediný zdroj tepla, záleží samozřejmě i na provedení krbu. Teplo vydávané z klasického krbu krásně hřeje, při hoření je slyšet příjemný praskot dřeva.

Určitě nevýhodou oproti bio krbu, je nutnost většího úklidu, zvláště při čištění krbu. Také při pořízeníklasického krbu jsou nutné určité stavební úpravy, jejichž cena není zanedbatelná. Navíc klasický krb musíme nechat dvakrát za rok zkontrolovat kominíkem. Tato povinnost vyplývá ze zákona.

Bio krb má oproti klasickému krbu naprosto čistý provoz, žádný popel ani prach v místnosti. Lze ho namontovat bez jakýchkoliv stavebních úprav, dokonce ho lze i postavit na stolek. Není potřeba žádných kontrol ani větší údržby. Bio krby jsou téměř bezúdržbové.

Jejich nevýhodou oproti klasickému krbu je nízká tepelná pohoda. Bez klasického topení se bio krb neobejde. Jde opravdu více méně o moderní doplněk interiéru nebo exteriéru.

Jaké bio krby najdeme na trhu?

Bio krby mají velice rozsáhlou škálu provedení. Nemontují se pouze na zeď, ale můžeme je i postavit do prostoru jako například fontánku.

Druhy bio krbů:

 • Stolní bio krby – mají čtyřhranný nebo kulatý tvar, lze je postavit na stůl nebo zem podle vybrané velikosti. Jejich cena se pohybuje od 1 500 korun.
 • Prostorové bio krby – staví se na podlahu, vzhledem připomínají akvárium. Většinou mají tvar obdélníku, najdeme však i tvar trojúhelníku a kruhový. Zajímavostí u prostorových krbů je plovoucí bio krb, lze ho zapálit a nechat plavat například na jezírku. Cena těchto bio krbů začíná na dvou tisících korunách.
 • Nástěnné bio krby – se vyrábějí v provedení se sklem, nerezem, a pak v nabídce najdeme nástěnné bio krby klasické a designové. Tyto krby se montují na zeď a jejich cena se odvíjí od částky 1 500 korun.
 • Rohové bio krby – jak již název napovídá, stavíme do rohu a cena je od 5 000 korun.

K bio krbům je nabízeno i příslušenství v podobě keramického dřeva, které znásobí pocit opravdového hoření.

Na co si dát u bio krbu pozor

Pokud se vám při nalévání bio lihu do nádržky v krbu podaří líh rozlít, nikdy krb nezapalujte. Nejdříve je nutné polité části krbu očistit. Nikdy také nedolévejte bio líh do nádržek v krbu, pokud ještě krb hoří. A to ani přesto, že bio krb lze velmi dobře uhasit.Zpět na info

KATEGORIE

INFORMACE

KONTAKT

MBTerm - krby s.r.o.
Konská 153
739 61 Třinec

(+420) 774 360 045

E-mail: expedice@mbterm.info

Cech kamnářů České republiky
Člen společenství kominíku ČR
Držitel certifikátu kvality QMS ISO 9001
Prověřená společnost Spolehlivá firmaTeplovzdušné rozvody Krbové vložky a krbová kamna Flexo potrubí Krbová dvířka - zákazková výroba Krbové nářadí Čtyřhranné potrubí

Měna: /

 • kontakt na krby
 • hlavní stránka - mbterm krby
 • mapa stránek - prodej krbů

Produkt byl úspěšně vložen do košíku

Zavřít okno Nákupní košík